Červenec 2015

Tábor Chobotnic v Gálii

27. července 2015 v 22:00 | Skippy |  Tábor
Asterix, Obelix, Idefix a galské válečnice Chobotnice zažívaly prvních 14 dní (od 4. července do 18. července) různá dobrodružství v Gálii, kterou může najít normální smrtelník na dálném severu (kdybyste ji chtěli hledat, tak ji hledejte pod krycím jménem Farská louka :)).

Hned ze začátku tábora se stala velmi nemilá událost - Římané unesli druida Panoramixe, takže naše galské vesnice byly bez kouzelného lektvaru. To se však jednotlivým galským vesnicím - Alesii, Tolosii, Lutetii i Narbosii povedlo velmi brzo vyřešit, Římany porazily a od Panoramixe získaly instantní kouzelný lektvar ;), který mohly kdykoliv využít. Když už měly dostatek kouzelného lektvaru, tak začaly budovat svou galskou vesnici, aby byla nejlepší ze všech :)

Dále se jednotlivé vesnice v čele s Asterixem, Obelixem a Idefixem pokusily zvládnout 12 úkolů, aby dokázaly Římanům svou sílu a šikovnost. O víkendu zaplál v Gálii olympijský oheň a zároveň nás čekala i návštěva rodičů, kteří nám přivezli dostatek surovin až do konce tábora :).

Po víkendu jsme se rozhodly zdolat skoro nejvyšší kopec v okolí - a to Poledník, u kterého jsme přespaly v chatě Tomce. Druhý den jsme se do tábora vrátily i přes déšť, dokonce jsme si vybraly i delší cestu, protože nám chyběla civilizace :).
Zbytek tábora jsme cestovaly po Egyptě a stavěly palác pro Ceasara, který byl vskutku velkolepý :). Tábor jsme zakončily velkou hostinou, jež byla také tak velkolepá, že každá Chobotnice snědla alespoň jednoho divočáka ;). Nebude to jediné, na co budeme vzpomínat, nesmím zapomenout na největší oheň v historii našeho oddílu, který měl přes 160 cm! :) Těšte se na fotku :)

Během tábora jsme do naší velké skautské rodiny přivítaly nejen tři nové světlušky - a to Lízínka, Méďu a Šmudlu, ale také tři skautky - a to Píťu, Kotě a Patrika. A Bouličce se povedlo zvládnout jednu z nejtěžších skautských zkoušek - Tři orlí pera. Touto cestou jí ještě jednou moc gratuluji :)

Nezapomeňte se kouknout na fotky z tábora (http://zirrafffa.rajce.idnes.cz/Tabor_2015), brzy přibydou další :)

Pokud se nemůžete dočkat videa z tábora, tak si budete muset ještě počkat, ale zatím se můžete kouknout na video z loňského roku (https://www.youtube.com/watch?v=d9IT67ynXAQ)

Foto z tábora

14. července 2015 v 17:33 | Lúca |  Tábor
Vážení rodiče,

na rajčeti najdete všechny fotky z tábora. Podívejte se jak tábor proběhl zde.