Červen 2014

Adresa tábora

27. června 2014 v 9:24 | Vikča |  Tábor
jméno dítěte
Skautský tábor střediska Štika Turnov
3. dívčí oddíl
Radvanec
473 01 Nový Bor

Pište dětem co nejvíce, děkujeme.

Stavba tábora

18. června 2014 v 18:33 | Lúca |  Tábor
VŠICHNI RODIČE, ČTĚTE POZORNĚ!!!
Prosíme všechny rodiče,
aby nám pomohli s nakládáním a stavbou našeho tábora.
Jestli jste se rozhodli, přijeďte
  • V pátek 27. června v 17,30 na tábořiště Radvanec (50°45'42.671"N 14°35'49.776"E), kde budeme vykládat inventář a stavět tábor. Je možnost zde přespat a pokračovat ve stavění v sobotu ráno. (pomocníkům cestu vysvětlíme)
  • v sobotu 28. června kolem 8. hodiny ranní na tábořiště Radvanec, samozřejmě můžete vzít svou dceru s sebou...
POZOR - pokud pojedete, informujte nás na email luca@turnov.org nebo to oznamte rádkyním vaší dcery!
!!! Za každou vaši pracovní končetinu mockrát předem děkujeme !!!
Stanování s rodiči

15. června 2014 v 12:55 | Beruš |  Stalo se...
V sobotu 14.6. se sešlo pár statečných rodičů s dětmi, kteří pomohli Shrekovi se záchranou princezny Fiony z nejvyšší věže. Cesta na hrad byla strastiplná, cestou museli děti s rodiči překonat spoustu nástrah - například nevrlé dračici museli vymyslet básničku a polichotit jí:

" Dračice je ale kočka,
malé bříško, velká očka.
Rudá pleť ji velmi sluší,
až jí z toho hoří uši.
Je to prostě dravá dáma,
za manžela oslíka má."

" Dračice, co jseš taková v tenzi,
trápí tě snad větry?
Už brzy budeš v penzi,
budeš pak plést svetry.
Usměj se trošičku,
zazpívej si písničku.
Udělej to hned,
to ti přeje Shrek."

Po úspěšné záchraně si postavili na Ostrově stany a opekli buřty. Na dobrou noc jsme si promítli videa z předešlých táborů a pár fotek.
Ráno po rozcvičce a snídani proběhla poslední hra, kde si rodič musel zavázat oči a dítě jej muselo provést bludištěm :)
A kdo že se přespání zúčastnil?
A Delfi s tatínkem, kteří museli odjet dříve, a tak bohužel nejsou na fotce.


Společně proti leukémii! - přijďte nás podpořit ;)

12. června 2014 v 19:42 | Liduš, Boule, Makak |  Kalendář akcí...
O víkendu 13. - 15. června narazí řidiči na jednapadesáti čerpacích stanicích po celé České republice na skauty v "krvavě" rudých tričkách. Uskuteční se totiž již 17. ročník tradiční sbírkySpolečně proti leukémii! Skauti a skautky budou projíždějícím autům umývat okna a řidiči jim na oplátku mohou vhodit dobrovolný příspěvek do zapečetěné kasičky. V letošním roce skauti pošlou na boj proti leukémii už osmý milion.

"Výtěžek po skončení sbírky poputuje na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. Slouží k rozšiřování Českého národního registru dárců kostní dřen. Cílem sbírky je pomoc lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby," uvedl celostátní koordinátor sbírky, skautský vedoucí Miroslav Martinek. Zatímco samotnou transplantaci kostní dřeně platí zdravotní pojišťovny, vyhledání vhodného dárce - a s tím spojené vytvoření registru potenciálních dárců kostní dřeně - je totiž hrazeno pouze z prostředků, které se podaří nadaci získat od dárců a sponzorů. Jen vyšetření důležitých transplantačních HLA znaků nových dárců každoročně přijde na tři miliony korun.
Sbírka Společně proti leukémii, kterou pořádá Junák - svaz skautů a skautek ČR a Nadace pro transplantace kostní dřeně, se poprvé uskutečnila v roce 1998. Za šestnáct předchozích ročníků skauti a skautky přispěli na účet nadace částkou 7.994.046,- korun. Letos tak již přesáhnou osm milionů.
Na Turnovsku proběhnou sbírky dvě, a to v pátek 13. června po celý den na Benzině (směr Jičín) a na Shell Příšovice (směr Praha) a v sobotu v dopoledních hodinách pouze na Benzině. A protože celá sbírka a především boj s leukémií souvisí s krví, budou "krvaví" i sami skauti - na benzínkách je poznáte podle triček, která barvou připomínají krev.

Léto a podzim 2014 :)

10. června 2014 v 20:54 | Liduš, Boule, Makak |  Kalendář akcí...
20.6. Noční pochod Českým rájem
5.9. Promítání Skauťáků v letním kině
27.9. Vyzvědač pro velké - účast 15+


Pirátská republika Tortuga

9. června 2014 v 16:41 | Vikča |  Stalo se...

V pátek 6. 6. jsme se sešly na vlakovém nádraží a odjely do Liberce, kde byl pro účastníky krajského ZVaSu připraven autobus, kterýs nás odvezl do Hrabětic. Od kapličky to byl už kousíček k chatě Sokolce. Pořádající skauti nám pomohli postavit naše stany. Na nástupu nás přivítal guvernér pirátské republiky Tortuga. Po nástupu bylo úkolem družin na 12 stanovištích získat peníze, za které si družina nakoupila kousky mapy, která je měla dovést k pokladu. Bohužel první družina truhlu s pokladem odnesla a my se vracely s prázdnou, ale pak se truhla otevírala společně. Aby děti získaly lízátka z pokladu, musely zadat kód, kterým byl datum, svátek sv. Jiří. V deset hodin jsme si zalezly do spacáků a za štěbetání z okolních stanů usnuly. Některé se však nemohly dočkat nadcházejícího závodu a probudily se už ve 3:40.

Po rohlíku s marmeládou se postupně hlídky začaly vydávat na trať. Na trati se závodníci museli vypořádat např. s lanovou dráhou, zdravovědou, šiframi i módní přehlídkou.

Ve volném čase si děti mohly na látkovou tašku nakreslit skautskou lilii, vyrobit přívěsek nebo navštívit stánek z Babylonu.

Ve 20:40 jsme sice unaveny, zato plny zážitků přijely do Turnova.

A jak to vlastně dopadlo? Na krásném 4. místě se umístila družina Šmouverky a na ještě krásnějším 2. místě (náhradnickém) se umístila Šmoulata. Všem gratulujeme.


Stanování s rodiči na Ostrově

1. června 2014 v 20:21 Těšíme se...
  • Budeme rády, pokud si 14.-15. 6. uděláte čas, a zúčastníte se se svou dcerou této akce. Začínala by v sobotu přibližně v 15:30 a končila v něděli dopoledne.
  • V případě dotazů se obraťte na Karolínu Mastníkovou (email: beruska@turnov.org)
  • Pokud máte zájem se této akce zúčastnit napište prosím do pátku 6. 6. na email: beruska@turnov.org, před akcí vám pošleme podrobnější informace na email.

Budeme velmi rády, když se nás sejde co nejvíce!