Květen 2014

Memoriál Ludvíka Daňka

27. května 2014 v 19:00 | Liduš a Boule |  Stalo se...
Dnes 27. května se na turnovském stadionu konal memoriál Ludvíka Daňka, který před padesáty lety vytvořil světový rekord v hodu diskem.

Na stadionu jsme se sešli v této sestavě: Lucík, Liduš, Kanec, Kytička, Emča a Boule z našeho oddílu a Evča s Perníkem z druhého dívčího oddílu.

Naším úkolem bylo pomoc s přípravou jídla a pítí v dětské VIP zóně a kontrolovat, kdo do ní může vstoupit.

Na tuto akci se přijela podívat i olympijská snowboardiska Eva Samková. Měla zde autogramiádu, a proto jsme si tu možnost se s ní vyfotit a dostat autogram nemohly nechat ujít. :)

Společná skautská fotka s Evou Samkouvou

A autogram s věnováním :)

Nejbližší akce

25. května 2014 v 19:23 | Liduš a Boule |  Těšíme se...

Schůzka o táboře pro rodiče

  • Schůzka se uskuteční 30. 5. od 18:00 na našem skautském Ostrově

Střediskové mikiny

25. května 2014 v 19:23 | Liduš a Boule |  Těšíme se...
Naše středisko si nechává udělat střediskové mikiny. Pokud chcete vzorky mikin vidět, stačí se zajít podívat do Saloonu na Ostrově, zde jsou vzorky vystavené. Informace ohledně ceny apod. jsou u vzorkových mikin.

Máte-li zájem o mikinu, stačí si ji objednat u svých rádkyň družin.

ZVaS opět v rukou 3. d. odd.

18. května 2014 v 19:16 | Haky |  Stalo se...
Na sobotní závod jsme nasadily dvě patroly, patrolu Šmoulat a patrolu Veverek a Šmoulat takzvaných Šmouverek. Závod obě patroly prověřil ve fyzické zdatnosti a ve znalostech jak skautských, tak všeobecných. Počasí sice závodu nepřálo, zato štěstí našim hokám rozhodně. Patrola Šmoulat obsadila 2. místo a Šmouverky skončily 1. Takže vlajka nám bude patřit další dva roky, možná už by se pro ni dalo vymyslet nějaké čestnější místo, když už se u nás tak zabydlela. Všem zúčastněným velmi gratuluji.


další fotky naleznete zde:
http://smoulatata.rajce.idnes.cz/ZVaS_-_okresni_kolo_Turnov_17.5.2014

1. máj - cyklistek ráj

5. května 2014 v 14:59 | Pavla |  Želvičky
Na prvního máje
naše banda veselá je.
Na cyklovýlet jedeme
a spoustu srandy zažijeme.


V 10:00 jsme se sešly na vlakové zastávce Turnov-město v této sestavě - Káťa, Lišče, Mářa, Eliška, Makak, Liduška a Píťa.
A odtud jsme jely do Sedmihorek do campu, kde jsme si pochovaly morčata a krmily želvičky. Dále jsme jely směr lázně Sedmihorky a dále na zámek Hrubá Skála. U Hrubé Skály jsme měly svačící přestávku a vyrazily jsme směr Valdštejn.
Celou cestu bylo krásné počasí. Ale když jsme jely z Valdštejna k Elišce a k Makakovi domů začalo kapat. Takže místo opékání buřtů jsme měly smažák s bramborem, který nám usmažila mamka od Makaka a Elišky. A protože se venku mezitím pěkně rozpršelo, místo her jsme se koukaly na film. Poté jsme se šly kouknout k Mářině babičce na králíky. A protože to vypadalo, že se žene druhá vlna deště, tak jsme se rozjely domů.