Červen 2013

Nakládání a stavba tábora

23. června 2013 v 12:36 | Copík |  Těšíme se...
VŠICHNI RODIČE, ČTĚTE POZORNĚ!!!

Prosíme všechny rodiče,
aby nám pomohli s nakládáním a stavbou našeho tábora.

Jestli jste se rozhodli, přijeďte

  • V pátek 28. června v 19,00 na tábořiště Malá Mohelka, kde budeme vykládat inventář a stavět tábor. Je možnost zde přespat a pokračovat ve stavění v sobotu ráno. (pomocníkům cestu vysvětlíme)

  • v sobotu 29. června kolem 8. hodiny ranní na tábořiště Malá Mohelka, samozřejmě můžete vzít svou dceru s sebou...

POZOR - pokud pojedete, informujte nás na email luca@turnov.org nebo to oznamte rádkyním vaší dcery!

!!! Za každou vaši pracovní končetinu mockrát předem děkujeme !!!
Všichni rodiče, kteří nám pomohou, budou odměněni naším velkým vděkem :)

Vyzvědač pro velké

17. června 2013 v 13:53 | Vikča
V průběhu týdne jsme dostali e-mail: "Sraz je 15. 6. v 16:00 (přesně!) u vchodu do polikliniky v Tázlerově ulici (č.p. 747), jak se vybavit: černé oblečení, hodinky a mobil se správně nastaveným časem."

Na smluveném místě jsme rozbalili obálku s kuličkami, které jsme museli po čtveřicích schovat na různá místa na našem území. Všechna místa jsme zakreslili do mapy a stručně popsali, kde jsou. V půl páté jsme se oba týmy sešly u lékárny, kde nám Focik vysvětlil pravidla prvního boje o zemi a vzduch. Po uplynutí časového limitu jsme se opět sešli u lékárny, kde jsme se dozvěděli průběžné skóre (vyrovnané) a pravidla druhého boje. V druhém boji jsme hledali kuličky vody, které schovávali andělé, a bránili kuličky ohně, které jsme schovávali my.
Znovu jsme se sešli u lékárny, abychom si poslechli pravidla posledního boje a abychom vyměnili elementy za " démoní" (černé) kuličky, které rozhodnou o nadvládě nad světem. Ve třetím boji jsme museli na určitá místa dát co nejvíc černých kuliček, abychom ta místa ovládli, ale naopak jsme museli ubránit místa na našem území, aby nám do nich nedali andělé jejich bílé kuličky.
Ve tři čtvrtě na osm hra skončila a my se dozvěděli, že světu vládnou Démoni.

Společně proti leukémii

17. června 2013 v 13:53 | Janina |  Stalo se...
O víkendu 14. a 15. června se konala sbírka, kterou naše středisko a lidé znají pod názvem KAPKA. Letos sbírka ožila novým názvem SPOLEČNĚ PROTI LEUKÉMII a její nový kabát jsme oprášili i my v Turnově.

Sbírka, kterou pořádá Junák a Nadace transplantace kostní dřeně, se snaží získat nejenom prostředky na léčby lidí nemocných leukémií, ale taktéž se snaží vmísit mezi lidi povědomí o registru dárců kostní dřeně.
Sbírka se konala na Benzině směrem na Jičín a na benzínce Shell směrem na Prahu. Vystřídalo se 18 roverů ze střediska, kteří v krvavě rudých tričkách myli skla aut, zároveň informovali o této sbírce a předávali lidem informativní letáčky. Řidiči aut potom mohli přispět libovolnou částkou do zapečetěných kasiček.
A kolik jsme za páteční den a sobotní dopoledne vybrali? Neuvěřitelných 15 700 Kč (nejvíce v dosavadní historii).

Kulturní návštěva Polska

13. června 2013 v 15:50 | Klíště |  Stalo se...
Výlet do Polska
V sobotu 8. 6. 2013 se členové našeho střediska vypravili autobusem do Polska. Nejdříve jsme vyložili v Jelení Hoře naše herce a pak už jsme spěchali do Kowar do Parku miniatur. Byly tam vystaveny nejzajímavější atrakce Dolního Slezska; paláce, stará města a zámky (všechny byly zmenšené v poměru 1: 25). Nejprve jsme si prošli celý park se super polským průvodcem, potom jsme měli hodinu rozchod na svačinu a focení. Po prohlídce jsme jeli zpátky do Jelení Hory, kde jsme nejprve vyhledali ulici, kterou jsme viděli zmenšenou na předešlé prohlídce, následoval další rozchod.
Dojeli jsme před divadlo, které stojí v parku. Vystoupení mělo začít až za dvě hodiny a tak jsme se museli nějak zabavit. Prohlídli jsme si park kolem divadla, poslouchali jsme (na živo) turnovskou kapelu, foukali jsme z bublifuku obrovské bubliny, …
Dvě hodiny nám rychle utekly a mohli jsme jít na vystoupení projektu s názvem Židovská kultura v česko-polském příhraničí. Bylo to opravdu moc pěkné! Líbilo se mi, že do představení zařadili i kouzelnické triky a doprovod na hudební nástroje.

Povodňová sbírka

5. června 2013 v 15:56 | Pavla |  Stalo se...
Město Turnov vyhlašuje sbírku materiální pomoci městům a obcím zasaženým povodněmi. Počínaje středou 5. června 2013 mohou občané města i okolních obcí, podnikatelé i živnostníci, jednotlivci i firmy přinášet či přivážet materiální pomoc, která bude směřovat do míst zasažených ničivými povodněmi. Jedná se zejména o dezinfekční prostředky, mycí a úklidové prostředky, drobné nářadí na úklid a odstraňování povodňových škod, gumové rukavice, odpadové pytle, hadry, ručníky…

Předměty v menším množství se soustřeďují na služebně městské policie ve Skálově ulici č. 466 (informace na telefonu 481 366 600 nebo 723 389 122 nebo e-mailu: mp.turnov@seznam.cz) Větší zásilky je nutno přivézt do skautského střediska Štika na Koňském trhu po předchozí telefonické dohodě se Zdeňkem Fišerem na tel. 725 072 580.

Materiál pak bude distribuován do konkrétní obce dle požadavků krizových štábů. O tom, kam pomoc z Turnova směřovala, budete informováni prostřednictvím webových a facebookových stránek města. Chcete-li pomoci individuálně či se přihlásit k dobrovolnické činnosti, doporučujeme sledovat webové stránky www.povodnovapomoc.cz nebo www.starostove-nezavisli.cz/povodne-2013