Březen 2013

Nám už se kuřátka vylíhla! A co vám?

24. března 2013 v 20:27 | Pavla

Želvičky v úterý upekly perníková vajíčka a v sobotu se z nich vylíhla tato krásná kuřátka.
My už jsme na Pomozte dětem připravené!

Vodní hrátky Chobotnic

18. března 2013 v 21:42 | Míša |  Stalo se...
Nedělní večer strávila více než dvacítka Chobotnic v turnovském bazénu. Před šestou hodinou se rozloučily s rodiči a hupky dubky do plavek a do bazénu. Vodní program si pro ně tentokrát připravila Jíťa. A tak všechny přítomné Chobotnice od nejmenší po největší si pořádně protáhly svoje chapadélka. Nejdříve se rozdělily do dvou skupin, které mezi sebou soupeřily v lovení různých kroužků (např. v podobě želviček) ze dna bazénu. Tento lov měl svá přísná pravidla. Nikdo nesměl při sbírání kroužku a jeho dopravě na břeh použít rukou. Chobotnice se tohoto úkolu zhostily se ctí a tak byly k vidění mnohé akrobatické kousky nebo vtipné momentky.
Po prokázání těchto dovedností přišla na řadu vzájemná vybíjená, při které mohla být soupeřka vybita dvěmi různými způsoby - nafukovacím míčem nebo navlečením kroužku v podobě želvičky na soupeřičinu nohu.
Poslední hrou, která se v bazénu hrála, byla hra na chemické znečištění vody v bazénu. Jeho zdrojem byl nafukovací balón, který se Chobotnice shromážděné v kruhu snažily udržet ve vzduchu a pokud spadl na hladinu, nesměl být na ní déle než tři vteřiny. V opaačném případě kontaminoval vodu a hrající Chobotnice byly mrtvé. To se jim podařilo celkem třikrát. Posledních pár minut pak strávily plaváním, skákáním do vody a dalšími vodními hrátkami. Poté honem do sprch, projít kadeřnickým salónem (vyfoukáním mokrých vlasů) a s rodiči domů.

Fotečky z akce naleznete na tomto odkazu: http://zirrafffa.rajce.idnes.cz/Bazen_2013

Tělocvična pro starší

13. března 2013 v 18:17 | Beruška |  Těšíme se...
V pátek 15.3. se starší chobotnice sešly v tělocvičně u turnovského gymnázia, aby si protáhly svoje tělíčka. Ze začátku jsme se rozdělily do dvojic, ve kterých jsme se snažily osvojit si házení tenisáku lakrosovou pálkou. Po chvíli nám to už docela šlo, a tak jsme zkusily běh a střelbu na bránu. Pak už nám nic nebránilo v rozdělení do dvou družstev a hraní zápasu. Všechny chobotničky se hned rozehrály a ponořily se do hry. A jak se hrálo? Týmy byly velmi vyrovnané, a tak bylo velmi těžké dostat tenisák do brány. Některým však štěstí přálo, a tak bylo k vidění pár hezkých gólů. Po hodince a půl sportování jsme se pak odebraly domů, krásně unavené a naladěné na víkend :).