Únor 2013

Příměstské tábory

27. února 2013 v 19:35 | Copík |  Těšíme se...
Letní skautské příměstské tábory pro veřejnost
Chcete dopřát Vašemu dítěti skvělé prázdniny? Prázdniny bez nudy, prázdniny plné nových zážitků, dobrodružství? Chce Vaše dcera či Váš syn poznat dobré kamarády, zažít nejedno překvapení, zkusit si něco nového? A přesto zůstat v blízkosti domova?
Tak neváhejte!
Skautské středisko Štika Turnov připravilo pro letošní rok již potřetí příměstské tábory. A pozor - letos nabízíme týdenní běhy po celé léto, témata jsou pestrá, takže každý si přijde na své.
1. - 5. 7. - Putování kolem světa s Willy Fogem - Kateřina Šollarová
8. - 12. 7. - Na vlásku princezny Lociky - Zdeňka Rysová
15. - 19. 7. - Cesta na tajuplný ostrov - Josef Brich
22. - 26. 7. - Asterix, Obelix a Idefix - Aleš Kopecký
29. 7. - 2. 8. - Shrekova dobrodružství - Jan Pekař
5. - 9. 8. - Starověká Čína - Tereza Matějcová
12. - 16. 8. - Tajemná Narnie - Anna Černá
19. - 23. 8. - Hvězdná brána - Tereza Matějcová
26. - 30. 8. - Heraklova dobrodružství - Pavla Emmerlingová
Jednotlivé týmy vedoucích a instruktorů pro Vaše děti připravil tábory přímo na míru. Plno her, sportování, rukodělné výroby, spolupráce mezi dětmi, soutěžení, kamarádů…prostě léto jako má být.
Vedoucí i instruktoři procházejí v Junáku vzděláváním, které zahrnuje mimo jiné oblasti psychologie, pedagogiky a zdravotnický kurz. Všichni vedoucí a instruktoři s dětmi pracují během roku, tudíž dokáží uplatnit individuální přístup ke každému z nich.
Tábory určené pro děti od 1. do 7. třídy jsou pětidenní (samozřejmě je možno přihlásit se na více běhů) a probíhají na skautské základě Ostrov v Turnově. Cena je 1 500 Kč za 5 dní, pro členy skautské organizace nabízíme letos slevu 100 Kč / běh. Program probíhá od 8 do 16 hodin, vaše dítě však můžete přivážet již od 7 hodin a vyzvedávat až do 17 hodin, čímž se chceme co nejvíce přiblížit Vaší pracovní době. Cena zahrnuje stravování (2 svačiny, oběd a pitný režim), aktivity dle programu.
Pokud máte o tento tábor zájem, přečtěte si podmínky účasti na táboře a vyplňte přihlášku. Následně vám budou zaslány informace o platbě.
Všechny důležité Informace najdete na www.scouting.turnov.org. Vaše dotazy zodpoví Jana Pekařová, GSM 721 623 006, e-mail janina@turnov.org.
Dopřejte Vašemu dítěti zažít to, po čem dětská duše touží! Těšíme se na každého účastníka!
A jak už bylo výše zmíněno, letos členové našeho střediska mohou uplatnit 100 Kč slevu.

Lasice opět na výletě

25. února 2013 v 20:05 | Katu |  Stalo se...
V sobotu 16.2.2013 jsme se sešli na vlakovém nádraží. Po menších komplikacích (nestihli jsme mašinku Usmívající se ) jsme mohli vyrazit na plánovaný výlet s úctyhodnou účastí (140 %). Lasice byly v plném počtu a jako minule naši skupinku podpořila Meggi a Benji.
I když mašinka odjela bez nás, tak skaut si vždy poradí a proto jsme zvolili opačný směr a mašinku jsem využili při cestě domů. Naše kroky vedly do skalního města, pod Hlavaticí jsme si cestu zkrátili na parkoviště pod Valdštejnem a pak to bylo už jen kousek.
A jelikož bylo krásné počasí a všude kolem sněhu, tak jsme si postavili kamaráda. No není krásný. Usmívající se


Zimní výprava Chilkoot

24. února 2013 v 20:31 | Liduš |  Stalo se...
Na Chilkoot jsme vyrazily už v pátek večer (15.2.). Přespaly jsme v Orlovně společně se skautkami ze Semil a celý večer jsme hrály všelijaké hry. V sobotu se sešlo 6 dívčích hlídek a 5 chlapeckých. počasí se vydařilo - místy svítilo sluníčko a bylo i teplo (jen Pavle a Kamče byla na stanovišti docela zima). Dvojice Boule a Kanec, trojice Péťa, Eliška a já (Liduš) jsme mohly vyrazit na trasu a plnit jednotlivé disciplíny. Zdravovědu, střelbu ze vzduchovky, stopy zvířat, signalizaci, šifry, poznávání dřevin,..., Musely jsme prokázat, co v nás je. Nakonec se naše trojice umístila na 4. bramborovém místě a dvojice Boule a Kaneček vyhrály! Jako odměnu si vybraly krásné skautské naušnice a super diplom! Cestu na vlak jsme si osladily v cukrárně a z vlakového nádraží jsme odjížděly v doprovodu padajících sněhových vloček a užívaly si tuto nádhernou atmosféru.

Krkonošská Žirafa

24. února 2013 v 19:11 | Kanec
Naše cesta začala ve vlaku, kterým jsme jeli poprvé bez vedoucích. Z našeho oddílu jeli: Kaneček, Boule, Liduška, Včelka, Tygřík a Makak. Po přestupu jsme dorazily na zastávku Hostinné-město, kde se scházeli další Žirafáci. Zanedlouho přišli vedoucí, kteří nás rozdělili do družstev a pak vtáhli do děje.
Poté jsme se přesunuli do skautského domku a začalo ubytování a vybalování věcí. Každý den jsme měli nějaké přednášky, zaměřené na rádcovství. Také jsme hráli nějaké hry, které se orientovaly na dobytí Jižního pólu.
Poslední den byla veliké hostina a pak následovala dlouhá noc, kterou jsme celou protancovali.
Z kurzu si odvážíme spoustu rad, nápadů a také nášivku na kroj.
Žirafu doporučujeme ostatním členům družin a rádcům, kteří si chtějí užít spoustu legrace a poznat nové kamarády.

Čteme, čteme a čteme ...

23. února 2013 v 10:38 | Pavla |  Stalo se...
Skautské čtení zdárně pokračuje!
Přijďte se podívat na náměstí, kde se čte do 16:00 :)

Den Sesterství

19. února 2013 v 15:52 | Pavla |  Těšíme se...
Letos oslavíme Den Sesterství trošku netradičně!


A kdo kdy od nás čte?
17-18 Myšky
18-19 Myšky
19-20 Želvičky
1 - 2 Ještěrky
2 - 3 Želvičky
7 - 8 Želvičky
8 - 9 Ještěrky
9 - 10 Míša a Janina

Pokud se k nám chceš připojit a zkusit si čtení, zavítej do Žluté ponorky, kde se bude číst od 16 hodin do 10 hodin a od 10 hodin do 16 se bude číst na náměstí Českého ráje.

Želvičky mají sraz v pátek v 18:30 ve Žluté ponorce, spacáky, karimatky, jídlo a dobrou náladu s sebou :), rozchod v 8 hodin!

Chilkoot

12. února 2013 v 21:17 | Pavla |  Těšíme se...
Chilkoot aneb XX. ročník skautského zimního závodu!

sraz: v pátek 15.2. v 17:05 na autobusovém nádraží (u vlakového nádraží)
návrat: sobota 16.2. na vlakové nádraží v 18:25

S sebou:
  • hlídka - KPZ, sekyra, tužka, papír, buzola
  • jednotlivci - kroj/tričko + šátek, ešus + lžíce (po dojití do cíle bude připravený guláš), 20 Kč (gulášovné), vhodné oblečení, pokud budete v Orlovně už od pátku tak i spacák, karimatku a jídlo na páteční večer a celou sobotu + 100 Kč na cestu
Co vás čeká?
Průchod Chilkootským průsmykem plný překážek a úkolů, které prověří vaši statečnost, zručnost, znalosti, odvahu a skautského ducha. Pro všechny bude připravený výborný čaj a ještě lepší guláš, pro vítěze pak odměna.