Listopad 2012

Mik...Miku...MIKULÁŠSKÁ!!!

27. listopadu 2012 v 18:02 | Copík |  Stalo se...
Rok se s rokem sešel a opět je tu Mikulášská, letos na téma Zimní pohádky!
1.12. jsme se sešly v 13:00 na Ostrově. Odtud jsme se přesunuly do Mašova, kde proběhla celá akce.
Na počátku nás přivítal Pirát, který nás seznámil s programem celé Mikulášské. Následně jsme shlédly několik pěkných scének a potom byla krátká přestávka. Po přestávce následovalo vyhlášení Vyzvědače (my, 1. a 2. ch. odd. jsme celovečerní hru vyhráli), další neméně pěkné scénky, Zdeniččino povídání o středoevropském Jamboree a scénky 3. d. odd. - tedy naše. Poté se nám předvedl 4. ch. odd. a konečně celkové vyhlášení. 3. místo obsadily Ještěrky, 2. družina Divočáků ze 4. ch. odd. a na 1. místě........tramtadadááááá......Myšky se svým pohádkovým zpravodajstvím :) Následovala závěrečná scénka a Mikulášská nadílka. Myslím, že si Mikuláškou všichni náležitě užili. Můžeme se těšit na další ročník.

Věnce

27. listopadu 2012 v 17:54 | Copík
V pátek 30. 11. nás čeká každoroční tradiční akce - Věnce. Sraz je v 17:00, předpokládaný rozchod v 18:30. S sebou si nezapomeňte polystyrénový nebo slaměný korpus na věnec, různé větvičky, vázací drátek, kleštičky na stříhání drátku a větviček a různé ozdoby, jako např. mašličky, svíčky nebo celou skořici.

Tajemné noční vyzvídání

17. listopadu 2012 v 13:59 | Copík |  Stalo se...
V sobotu 24.11. se v 16:00 sešlo celé středisko za účelem večerní/noční hry Vyzvědač.
Nejprve nám Focik s Podkovákem vysvětlili nová pravidla - hráli jsem pouze na 2 území, 2 týmy - červený, tvořený 1. a 2. d. odd. a 3. a 4. ch. odd. a žlutý, který se skládal z našeho oddílu a 1. a 2. ch. odd. Následně jsme se přesunuli do hlavních stanů obou území, kde nám byly dovysvětleny všechny podrobnosti a začalo se hrát. Vyzvídali jsme odpovědi na rozličné otázky, hledali tajné depeše a setkávali se s agenty. Hra, přesto, že byla aktualizována a tudíž jsme museli pochopit nová pravidla, se všem velmi líbila, pěkně jsme se vyřádili a...............
..... A teď už jen můžeme doufat, že nám naše snažení nepřineslo jen spoustu zážitků, ale i výhru ;) Počkáme si do Mikulášské :)

Zpívání

12. listopadu 2012 v 20:23 | Copík |  Těšíme se...
Myslím, že obrázek je dostatečně výmluvný, takže stačí jen dodat, že každý pátek se na Ostrově od 17:00 do 18:00 koná zpívání pod vedením Šárky Maškové. Pak-li že umíte pěkně zpívat, máte šanci dostat se na zajímavé akce a najít si spoustu nových kamarádů a třeba se naučit i nové vánoční koledy, takže směle do toho ;)

Náhradní brigáda

5. listopadu 2012 v 18:08 | Copík |  Stalo se...
V sobotu 10.11. se opět na Ostrově konala brigáda. Sešly jsme se v 9 hod. a snažily se co nejvíce zpříjemnit okolní prostředí i klubovnu. Sbíraly jsme dříví a některé ze starších pomáhaly s medvěďákem. V 11 hod. jsme byly s prací hotovy a s dobrým pocitem i jistou účastí na Vyzvědači jsme se rozešli domů :)

Tělocvična pro naše mladší členky

1. listopadu 2012 v 17:04 | Copík |  Stalo se...
V pátek 9.11. se sešly všechny naše nejmenší Chobotničky před budovou gymnázia, aby protáhly svá malá tělíčka, zahrály si pěkné hry a alespoň trochu se naučily hrát florbal.

Nejprve jsme se trochu rozcvičily - skákaly jsme přes boty a běhaly slalom popředu i pozpátku. Poté jsme si vyzkoušely přihrávky s florbalkami, abychom si následně mohly pořádně zahrát. Nakonec, když už jsme byly téměř vyčerpané, nás Šárka překvapila hrou Mrkaná. Poté jsme si zbalily své věci a už jen čekaly na rodiče, abychom jim mohly povyprávět, co všechno jsme v tělocvičně dělaly.