Květen 2012

Táborová schůzka pro rodiče

30. května 2012 v 12:33 | Cop |  Stalo se...
Ve čtvrtek 31. 5. od 18 hod bude v naší klubovně informační táborová schůzka pro rodiče.

Těšíme se na Vás!

Krajské kolo ZVaS

27. května 2012 v 19:31 | Míša |  Stalo se...
Od pátečného podvečeru probíhalo na ostrově v Turnově krajské kolo ZVaSu. Závody byly zahájeny slavnostním nástupem, při kterém byla sejmuta černá vlajka, která upozorňovala na úmrtí našeho prvního polistopadového vůdce střediska - Alcora. Po vyvěšení státní vlajky bylo přivítáno 19 hlídek světlušek a vlčat hlavními organizátory krajského kola - Focikem a Emanem. Po skončení nástupu bylo představeno téma krajského kola ZVaSu - Pevnost Boyard, kdy nás Focik seznámil s jednotlivými částmi závodů. V pátek stihly jednotlivé hlídky vybojovat klíče potřebné pro otevření pevnosti Boyard. Hlídky mohly vybojovat maximálně 13 klíčů, ale pro otevření pevnosti jich stačilo jen deset.
A jak se daly klíče získat? Jednoduše. :-)
Ujít trasu na chůdech, zvítězit nad Pepkem v zatloukání hřebíků, uhodnout hádanku, odvážit kilo písku...

Naše hlídka (Lišče, Lucifer, Štěpánka, Emu, Myška a Eliška) jich získala 12.

V sobotu ráno hlídky posnídaly a přesunuly se svými průvodci k autobusům, které je zavezly do žehrovských lesů, kde je čekal samotný závod. V rámci závodů se prověřovala schopnost světlušek a vlčat v mnoha disciplínách (např. zdravověda, schopnost správně napsat dopis nebo zavolat záchranku pro zraněného kamaráda, poznávání zvířat a hub, určování značek, správná příprava svačiny a jiné). Při volné disciplíně pak hlídky získávaly indicie, jejichž pomocí měly odhalit heslo pro otevření pokladnice v pevnosti Boyard. Zároveň získané body se proměnily v čas, který mohla hlídka v prostoru pokladnice strávit. Po skončení bojů v žehrovských lesích se hlídky vrátily do Turnova, kde postupně otevíraly pokladnici pevnosti Boyard.
A jak naše hlídka dopadla? Holky skončily na krásném pátém místě. Vyhrály Šikulky z Mimoně. Závody vlčat pak vyhrály Bobři z 1. chlapeckého oddílu z Turnova. Blahopřejeme! :-)
Fotky ze závodů najdete na tomto odkazu:

ZVaS

21. května 2012 v 20:37 | Cop |  Stalo se...
V pátek 25. května v Turnově zahájíme krajské kolo ZVaS. Od 17 hod se začnou sjíždět nejlepší družiny Libereckého kraje. Tento den se také můžeme těšit na menší soutěže, poslední přípravy a přespání na Ostrově. V sobotu 26. se družiny vydají na závodní trasu na Branžeži. Všichni účastníci se mohou těšit na zajímavé aktivity. Přejeme všem hodně štěstí, nechť vyhrají ti/ty nejlepší (družinka Chobotnic :D ). A ta se skládá z těchto členek: Kotě, Lišče, Lucifer, Eliška, Emu, Myška a Štěpánka!

Sraz naší soutěžící hlídky: mezi 17:30 - 18:30 na Ostrově v klubovně v pátek 25.5.2012
S sebou: 90Kč, spacák, karimatku, hrneček, ešus, lžíce, nůž, skautský kroj či aspoň střed. tričko, batoh, zápisník, tužku, páteční večeři a dobrou náladu!
Hlídka má zajištěnu snídani, svačinu a oběd + pití!
Rozchod: v sobotu 26.5.2012 v 17:30 na Ostrově

Hlášení plavčíka pojizerské plavby:

6. května 2012 v 14:16 | Vikča |  Stalo se...
V neděli 20. května v 9:15 se sešlo 19 plavčíků + 2 kapitáni na turnovském nádraží, vlakem odjely na Malou Skálu. V přístavišti raftů už čekali Bobr a Pavla - další dva kapitáni. Okolo desáté byly všechny posádky připravené, cenné a suché věci v bezpečí auta a flotila 4 raftů vyplula směr Dolánky.
Plavba neprobíhala zcela pokojně. Loď kapitána Bobra se občas zbouřila a vyvolávala bitvy, loď kapitána Káti odvrátila nejvíce útoků, posádka Míši doplula jako první do Dolánek a Pavly posádka se dobrovolně vykoupala. Celá plavba byla úspěšná - počasí ukázkové, řeka mírná až líná, žádné ztráty, jen pár pádlovacích mozolů.

Fotky z této báječné akce najdete na tomto odkazu:

Krajina

6. května 2012 v 13:42 | Cop |  Stalo se...

V pátek 11. 5. mohou všechny členky našeho oddílu starší 14 let poznat Český ráj ve tmě. Tento noční vzpomínkový pochod s názvem Po stopách Vladimíra Krajiny pro nás připravil 1. chlapecký oddíl.

Chcete -li se jej zúčastnit, napište nejdéle do středy 9. května Kátě, aby vás přihlásila.
!!!POZOR, AKCE PŘESUNUTA NA DOBU NEURČITOU!!!

Jarní brigáda

3. května 2012 v 9:06 | Vikča |  Stalo se...
V sobotu 5. května v 9 hodin jsme se sešly všechny Chobotnice na Ostrově. Bylo nás kolem 20, ale i to se cení. Rozdělily jsme se na dvě poloviny starší Ještěrky a Myšky šly do Ohrazenic pomoc s natíráním podsad 2. d. od. a 3. ch. od. Druhá polovina mladších členek s Kamčou a Míšou zůstaly na Ostrově a např. dávaly na stan u prolézačky novou plachtu. V 11 hodin jsme se s pocitem, že jsme pomohly, rozešly domů.

A kdo na této brigádě nebyl nejenom, že o hodně přišel, ale bude si to muset odpracovat na další brigádě v červnu :).