Únor 2012

Příměstské tábory 2012

29. února 2012 v 14:21 | Janina |  Těšíme se...

Letošní letní prázdniny bez nudy? Poznat nové kamarády? Zasoutěžit si v netradičních disciplínách? Být součástí party? Ale přesto zůstat doma? Není problém...
Středisko Štika Turnov připravilo pro letošní léto 2. ročník příměstských táborů. Letos jsme nabídku rozšířili, každý si vybere to své...
9. - 13. 7. - Detektivní akademie - vedoucí Marie Brichová
30. 7. - 3. 8. - Indiana Jones - vedoucí Zdeňka Rysová
6. - 10. 8. - Poklad Černé perly - vedoucí Tereza Bártová
13. -17. 8. - Starověký Egypt - vedoucí Tereza Matějcová
20. - 24. 8. - Hurá do světa - vedoucí Pavla Emmerlingová
27. - 31. 8. - Akta X - vedoucí Tereza Matějcová
Tým zkušených vedoucích a instruktorů připravil příměstské tábory plné smíchu, kamarádů, spolupráce a společného nadšení. Vedoucí i instruktoři procházejí v Junáku vzděláváním, které zahrnuje mimo jiné oblasti psychologie, pedagogiky a zdravotnický kurz. Všichni vedoucí a instruktoři s dětmi pracují během roku, tudíž dokáží uplatnit individuální přístup ke každému z nich.
Tábory určené pro děti od 1. do 7. třídy jsou pětidenní (samozřejmě je možno přihlásit se na více běhů) a probíhají na skautské základě Ostrov v Turnově. Cena je stanovena na 1 500 Kč za 5 dní, program probíhá od 8 do 16 hodin. Vaše dítě však můžete přivážet již od 7 hodin a vyzvedávat až do 17 hodin, čímž se chceme co nejvíce přiblížit vaší pracovní době. Cena zahrnuje stravování (2 svačiny, oběd a pitný režim), aktivity dle programu.
Pokud máte o tento tábor zájem, přečtěte si podmínky účasti na táboře a vyplňte přihlášku. Následně vám budou zaslány informace o platbě.
Všechny důležité Informace najdete na www.scouting.turnov.org (ikona vpravo nahoře). Vaše dotazy zodpoví Jana Pekařová, GSM 721 623 006, e-mail janina@turnov.org.
Těšíme se na každého účastníka!

Den sesterství

28. února 2012 v 19:33 | Skippy |  Stalo se...
Ve středu 22. února se konal Den sesterství, den, kdy si mají skauti a skautky připomínat, že je nás na světě hodně. Což se tenhle rok rozhodně povedlo!

Ve středu si na sebe každá Chobotnice vzala něco skautského, protože na počest Dne sesterství se konala hra Že jsem skautka?!. Princip byl, že jsme měly své vlastnoručně vyrobené kartičky, které jsme si vyměňovaly a podepisovaly celý den! Účelem bylo poznat ve svém okolí nové světlušky a skautky, což se dle mého názoru povedlo! Já jsem například potkala Králíka, o kterém jsem nevěděla, že vůbec chodí na gympl! :)

V pátek 24. února se konalo na Ostrově vyhodnocení. Postupně jsme si povyměňovaly kartičky, potřásly levačkou a snad i navázaly nové přátelství ;).A co vy? Jste na tom lépe než já? Máte víc podpisů? :) A jak jste si užily Den sesterství?

Mrazivý Chilkoot

12. února 2012 v 11:56 | Janina
V pátek 10. února se pět odvážných Chobotnic vydalo do Lomnice nad Popelkou s cílem prožít závod Chilkoot a odvézt si spoustu zážitků.

Přespaly jsme v Orlovně a díky večerním hrám jsme se seznámily se skauty a skautkami z celého okresu. Na sobotní prezenci dvojic se sešlo pouze 8 soutěžních hlídek. Počasí přálo - sice mráz kousal, ale sluníčko svítilo, takže soutěžní dvojice - Včelka a Tygřík - a trojice - Boule, Kanec a Mazlik - si závod užily a v různých disciplínách od zdravovědy, orientace, po balení zásob apod. prokázaly dobré schopnosti a spolupráci.
I přes bloudění Včelky a Tygříka:), které se na každé křižovatce modlily za to, aby zvolily správný směr, závod dokončily všechny hlídky, naše trojice se dokonce umístila na krásném 2. místě.
A co si holky ze závodu kromě nových přátel odnášejí? Co se jim nejvíce líbilo? Včelka a Tygřík: "Zjistily jsme, že důležité není zúčastnit se, ale dojít do cíle!" A Boule, Mazlik a Kanec vzpomínají na tajnou pomocnici Limetku, členku semilských skautů, která se svou parťačkou startovala před naší hlídkou: "Nejvíce nám pomohla Limetka, ani o tom neví. Měla jiný vzorek bot než ostatní, tak jsme cestu do cíle hledaly podle jejích stop." Podotýkám, že všechny soutěžní hlídky měly mapu:)
Závod se i přes malou účast hlídek vydařil! Takže zase za rok a ve větším počtu?