Prosinec 2011

PF 2012

28. prosince 2011 v 16:55 | Růža

Přejeme všem členkám, jejich rodičům a všem našim příznivcům všechno nejlepší do nového roku.
Přejeme ať se všem daří ještě lépe než doposud a abychom do nového roku vstoupili s úsměvem na tváři.
Přejeme vám spostu nových zážitků, přátel a zkušeností, které vás u nás ješte potkají.
A nakonec lásku, zdraví, pohodu a krásné chvíle v roce 2012.

Betlémské světýlko

22. prosince 2011 v 18:49 | Růža |  Těšíme se...
  • tradiční akce - zpívání skautského sborečku na náměstí v Turnově
  • rozdávání betlémského světýlka při setkání skautů a jejich příznivců
  • přineste si svíčku, ať donesete světýlko až domů (více www.betlemskesvětlo.cz)
  • od 17 hodin
  • přijďte si zazpívat s námi!

Zpívání na Vadštejně

18. prosince 2011 v 20:08 | Míša |  Stalo se...
Po kostelíku na Bukovině se rozezněly vánoční koledy i v kapli na hradě Valdštejně. Nejprve jsme však uctili minutou ticha památku prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Doufáme, že se všem zúčastněným zpěv vánočních koled líbil a že se s námi setkají v pátek na náměstí v Turnově, kdy budeme rozdávat Betlémské světýlko.

Vánoční nadělení nejen v dětském domově...

18. prosince 2011 v 18:18 | Růža |  Stalo se...
Letos se naše tradiční vánoční víkendovka uskutečnila v Železném Brodě.
Program si pro nás přichystala družina Myšek na téma Země Nezemě. Setkaly jsme se s Petrem Panem, vílou Cink, s Vendy a i se zlým pirátem Hookem.
V pátek jsme pomohly Petru Panovi najít a sešít jeho stín, který mu Nana rozstrhala. Díky tomu jsme se naučily létat a i spolu s vílou Cink a Vendy jsme se přenesly do Země Nezemě.
V sobotu po snídani jsme vyrazily do Dětského domova v Semilech, abychom dětem předaly dárky, které pro ně vybojovala jedna z družin na táboře. Zazpívaly jsme si snimi písničky a vánoční koledy, zahrály nějaké hry, ochutnaly cukroví, které děti pekli a potom nás i dokonce provedli po domě a ukázali nám co tam všechno mají a jak tam žijí.
Když jsme se vrátily z výletu, čekala na nás další etapa hry. Tentokrát jsme chodily po stanovištích a získávaly indície, které nás zavedly k Petru Panovi a ten nám pak dal důležitou indícii, díky které jsme našly Vendy a spolu s ní jednoho ztraceného člena. Další hra spočívala v tom, že jsme se snažily získat co nejvíce masa pro hladového krokodýla a Petr Pan nás pak poslal za Hookem. Naštěstí se nám podařilo Hooka skolit.
Navečír jsme se vypravily jako každý rok vystrojit zvířátkům stromeček. Pod stromeček jsme jim daly samé dobrůtky, na kterých si zvířátka jistě pochutnají.
A večer přišel Ježíšek. Rozkrojily jsme jablíčko, ve kterém se ukrývala hvězdička, rozbalily dárečky a měly slavnostní večeři.
Tak zase za rok. Usmívající se
Jak pak se vám víkendovka líbila ??? ...


Mikulášská taškařice

3. prosince 2011 v 21:58 | Růža |  Stalo se...
V sobotu 3.12 se všechny Chobotnice spolu s celým střediskem podívaly do vesmíru a užily si tradiční mikulášskou taškařici, která se tentokrát konala v Mašově.
Letos se k nám připojila naše malá Šmoulata, která nám hned na začátku předvedla krásný šmoulí taneček.
Jako další z našeho oddílu vystoupily Želvičky a Ještěrky.
Želvičky nám předvedly v rytmu písniček šmoulí let raketou po vesmíru a hlavně hodně daleko od Gargamela a Ještěrky cestovaly po vesmíru. V jejich scénce jsme se seznámili s Dr. Blbštajnem, který cestoval po vesmíru ve své lodi a setkal se s mléčnou dráhou, se sluncem, s černou dírou a dokonce jsme mohli vidět tanec poděbradky ProLínie.
Tato scénka Ještěrek se umístila na krásném 2. místě. GRATULUJEME Ještěrky ! Mrkající
Dále jsme se mohli podívat na dobývání Marzu, vesmírnou školu, na planetu Žůžo Bůžo, na ničení meteoritu a na spoustu dalších povedených scének.
Jako na každé mikulášské bylo i vyhlášení Vyzvědače. Náš oddíl se spolu se 4. chlapeckým oddílem umístil na tradičním 2. místě Usmívající se. Nechybělo ani vyhlášení nejlepší masky a seznámení s fotografickou soutěží Conspectus.
Nakonec, když už nám všichni ukázali své scénky přišel Mikuláš, anděl a čerti, kteří se pustili mezi děti a ti pak museli udělat u čertů kotrmelec aby dostali mikulášskou nadílku.
Velké díky patří i Roverskému kmenu, který pro nás tuto akci připravil a předvedl nám své scénky.
Mikulášská se povedla a doufám, že se stejně jako já těšíte na další Mrkající...