Květen 2011

Postavte stan a vytvořte rekord!

24. května 2011 v 21:08 | Janina
4. června 2011 vyroste na turnovském náměstí veliké stanové městečko. V rámci oslav 95 let skautingu v Turnově se skauti a jejich příznivci pokusí překonat rekord v počtu postavených stanů na jednom místě. "Abychom mohli být zapsáni do České knihy rekordů, kterou spravuje Agentura Dobrý den v Pelhřimově, musíme postavit přes 120 stanů," vysvětluje vůdce skautského střediska Štika Tomáš Hocke.
"Na oslavách 95 let skautingu v Turnově se podílí všechny oddíly," říká jeden z hlavních organizátorů Tomáš Špinka, "chceme tak nabídnout pestrý program nejenom dětem, jejich rodičům, ale také širší veřejnosti - prostě příležitost pro každou věkovou kategorii."
Oslavy startují v pátek 3. června ve 14 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově, kdy bude postaveno indiánské tee-pee a zároveň budou k vidění fotografie z turnovského skautského života. Hlavní program chystají pořadatelé na sobotu. Oslavy budou oficiálně zahájeny ve 13 hodin, dále je připravené herní odpoledne pro veřejnost. Pokus o rekord začne v 16 hodin. Od 19 hodin návštěvníci zhlédnou na skautském "Ostrově" v Turnově divadelní představení, která si jednotlivé oddíly přichystaly. Poté proběhne slavnostní ukončení oslav, a to Benátskou plavbou na Jizeře a lampiónovým průvodem.
Skautské středisko Štika Turnov je co do počtu 3. největším střediskem v České republice. Do povědomí turnovské veřejnosti vstupuje či vstoupilo mnoha akcemi - především pořádáním divadelních představení, filmem Skauťáci, spoluprácí se zdejšími organizacemi, nyní nově příměstskými tábory. "Pokus o rekord má symbolicky propojit skautkou i neskautskou veřejnost," vysvětluje Tomáš Hocke, "snaha překonat stávající rekord a na krátký okamžik zažít pocit rekordmana z nás všech vytvoří partu, která má společný cíl. Přijít může každý - se stanem, i bez stanu. Bude na co se dívat."
Informace o programu oslav najdete na www.scouting.turnov.org.

Slunečný víkend Lasic u Hlaváčů na chatě

24. května 2011 v 18:11 | Růža |  Stalo se...
Minulý víkend si Lasice užívaly krásné a slunečné dva dny u Hlaváčů na chatě ...
Byly jsme na výletě na Kobylí hlavě a krmily ryby sušenkama a papírovýma kapesníčkama na bývalém koupališti.
Ale ani trocha práce nechyběla. Přidaly jsme ruku k dílu a pomohly jsme Jíťě shrabat zahradu.


Večer jsme si udělaly ohěň a nechyběla pořádná večeřě, která se skládala z buřtů, klobásek, brambor, zeleniny a z dalších dobrot ! ...

Takže zase příště, ale tentokrát s menší zásobou jídla.

Oslavy 95 let skautování v Turnově se blíží!

16. května 2011 v 13:18 Těšíme se...
3. - 4. června nás čeká velká středisková akce, které se zúčastní nejenom skauti a skautky, ale také veřejnost...proto si rezervujte tento termín (hlavně sobotu 4. června odpoledne!)...
A proč?
Protože proběhne odpoledne plné zábavy - slavnostní zahájení, herní odpoledne, divadelní podvečer a plavba lodí na Jizeře. To vše bude podtrženo pokusem o překonání rekordu v počtu postavených stanů na turnovském náměstí! Přineste i svůj stan a staňte se rekordmanem! Rodiče, děti, příbuzní, známí se stanem i bez stanu vítáni!
Více informací najdete na:

Svojsíkovy Závody

15. května 2011 v 9:48 Stalo se...
Hlodavci společně s Ještěrkama se o víkendu zúčastnily závodů v Jilemnici.
Již večer jsme se seznámily s příběhem archeologa Indiana Jonese, kterému musíme pomoct najít svatý grál ukradený nacistickými vojáky.
Spočívalo to v nelehkých disciplínách jako nošení vajec, orientace s GPSkou, rozdělávání ohně, zdravověda a spousta dalších, které musely družiny splnit.
A jak se našim divkám dařilo? Ještěrky se umístily na krásném čtvrtém míste a Hlodavcům (záludně přejmenovaným na Hladovce) se podařilo zvítězit, čímž postupují do krajského kola!!!